Sıkça Sorulan Sorular

Endüstri 4.0 Nedir?

Endüstri 4.0 Bilgi ve İletişim teknolojileri ile birlikte sanayideki üretimin yeniden modellenmesi ve yaşanan dijital dönüşümdür. Bu dönüşüm kapsamında en güncel teknolojilerin endüstri alanında kullanılarak verimliliğin arttırılması ve üretimin otonom haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Derneğinizin Faaliyet Alanları Nelerdir?

Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği, Endüstri 4.0 alanında ülkemizin yapacağı çalışmalara yönelik olarak kurulmuştur.

Derneğimizin ülkemizin potansiyeli düşünüldüğünde gerek sanayi açısından gerek iş gücü gerekse özel sektör tarafından üretilecek ürün ve hizmetlerle bu konuda dışarıdan çözüm alan değil ülkemizde gerçekleştireceği başarı hikayeleri ile tüm dünyaya ürün hizmetlerin pazarlanabileceğine inanmaktadır.

Örnek olması açısından aşağıda bazı faaliyet alanlarımız listelenmiştir.

  • Endüstri 4.0 Farkındalığının Arttırılması
  • Endüstri 4.0 konusunda Kamu, Üniversite, Özel Sektör ve Sanayicilerimize Danışmanlık ve Bilgi Hizmetlerinin Sağlanması
  • Endüstri 4.0 ile ilgili olarak bir ekosistemin kurulması
  • Endüstri 4.0 kapsamında üretilen ürün ve çözümlerin bilinirliğinin arttırılması
  • Endüstri 4.0 yerel ve uluslar arası standartlarının oluşturulması
Endüstri 4.0 Konusunda Toplantılar Düzenliyor musunuz?

Dernek olarak amaçlarımızdan birisi farkındalığın arttırılması. Davet edildiğimiz her türlü organizasyona katılmaya çalışıyoruz.

Sanayici olarak Endüstri 4.0 konusuna Nasıl Hazırlanabilirim?

Dernek olarak sanayicilerimizin Endüstri 4.0 konusuna hazırlanması öncellikli amaçlarımızdandır. Bu nedenle bize yapacağınız her türlü talep konusunda sizlere yardımcı olmak isteriz. Derneğimiz bu açıdan öncellikle kuruluşunuzun olgunluk seviyesinin ölçümünü yapmakta ve daha sonrasında kuruluş bünyesinde neler yapılmasına yönelik olarak size bir rapor hazırlamaktadır.

Geliştirdiğimiz Endüstri 4.0 Konusunda Ürün ve Çözümlerim Var. Bu noktada Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Dernek olarak yerel olarak üretilen ürün ve çözümlerin geliştirilmesi ve sektör tarafından bilinirliğinin arttırılmasını istiyoruz.

Bu açıdan geliştirmiş olduğunuz ürün ve çözüm hakkında detaylı bilgiyi bizimle paylaşırsanız dernek web sitesinde ve yapacağımız etkinliklerde sizlerinde yer alması için gerekli yardımda bulunabiliriz.

Bu konuyla ile ilgili olarak İletişim Formu aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Endüstri 4.0 Konusunu Öğrenmek İstiyorum. Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Derneğimiz Endüstri 4.0 ile ilgili olarak çeşitli yayınlar çıkartmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konu ile ilgili olarak Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşümün tüm ayrıntılarının detaylı bir şekilde anlatılacağı kitap hazırlığı tüm hızıyla devam etmektedir.

Dernek tarafından yayınlanacak yayınları ve makaleleri takip ederek bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.